Ogrzewanie podłogowe jest obecnie jednym z najpopularniejszych źródeł ciepła w nowoczesnym budownictwie. Nie ma w tym nic dziwnego, bo bez wątpienia jest to rozwiązanie praktyczne i pozwala na równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać, że mimo wielu zalet, nie zawsze podłogówka wystarczy, aby zapewnić nam komfort.

Ogrzewanie podłogowe to bardzo dobra metoda zapewnienia ciepła w domach i mieszkaniach. Jednak zgodnie z tym, co często mówią fachowcy, a także sami użytkownicy, optymalnym rozwiązaniem jest połączenie ogrzewania podłogowego z grzejnikowym. Dzięki takiej inwestycji, w domu powstanie kompleksowy system grzewczy, który zapewni wyjątkowy komfort w każdym pomieszczeniu.

Warto zauważyć, że tradycyjne grzejniki, w porównaniu z „podłogówką”, łatwiej się nagrzewają, ale także szybciej stygną. Oznacza to, że ich zastosowanie pozwoli nam lepiej panować nad temperaturą w wybranych pomieszczeniach. Jest to szczególnie przydatne np. w sypialni, gdzie zależy nam na obniżeniu temperatury w czasie snu, w łazience, w której często chcemy szybko podwyższyć temperaturę, np. na czas kąpieli lub w pokojach o dużej przestrzeni, które trudno jest odpowiednio ogrzać samą „podłogówką” w stosunkowo niedługim czasie.

Łazienka – pomieszczenie szczególnych potrzeb grzewczych!

Łazienka jest pomieszczeniem o szczególnych wymaganiach dotyczących ogrzewania. Po wyjściu z kąpieli, bez względu na ciepło samej wody, zawsze możemy być narażeni na szybkie wychłodzenie – zarówno samego pomieszczenia, jak i… nas samych. Dlatego też jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe w łazience, warto zainstalować dodatkowe źródło ciepła, które możemy zgodnie ze swoimi upodobaniami ręcznie regulować. Dzięki takiemu połączeniu, w którym grzejnik łazienkowy występuje jako uzupełnienie systemu podłogowego, możemy lepiej kontrolować temperaturę i dostosowywać ją do bieżących potrzeb.

Nie można też zapominać o praktyczności grzejników łazienkowych. Wiele modeli posiada specjalne miejsca na ręczniki, które pozwalają na ich szybkie ogrzanie. Ogrzewanie podłogowe w łazience daje zaś przyjemne doznania pod stopami, które sprzyjają błogiemu relaksowi.

Podwójne ogrzewanie w innych pomieszczeniach

Rozwiązanie hybrydowe, które łączy ogrzewanie podłogowe z grzejnikami, sprawdzi się jednak nie tylko w łazience czy sypialni, ale także w innych pomieszczeniach. W nowym budownictwie bardzo popularne są duże przeszklenia. Często bywa tak, że przesuwne okno „zastępuje” praktycznie całą ścianę (a nawet kilka ścian!) salonu.

Choć producenci nowoczesnych systemów okiennych zapewniają, że ich produkty charakteryzują się dużą szczelnością, utrzymanie odpowiedniej temperatury w takich pomieszczeniach tylko przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego może być utrudnione. Zamontowanie dodatkowego grzejnika to pewność, że salon będzie nie tylko efektowny, ale również ciepły.

Czas to pieniądz... i ciepło

Grzejniki nadają się idealnie jako urządzenia uzupełniające ogrzewanie podłogowe. Zapewniają szybkie i skuteczne ogrzanie przestrzeni, np. po wietrzeniu wnętrza lub po dłuższym okresie niskich temperatur na zewnątrz. W przeciwieństwie do ogrzewania podłogowego, które charakteryzuje się całościowym, systemowym podejściem do ogrzewania domu, grzejniki doskonale sprawdzają się z kolei „zadaniowo” – w dość krótkim czasie mogą wystarczająco podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Ogrzewanie podłogowe potrzebuje więcej czasu, by ogrzać duże powierzchnie podłogowe.

Forma dekoracyjna...

Inną zaletą nowoczesnych grzejników jest ich estetyka, a co za tym idzie, zastosowanie… dekoracyjne. W ofercie DobryGrzejnik dostępne są różne modele, od eleganckich i klasycznych po nowoczesne i awangardowe. Patrząc na modele, takie jak grzejnik łazienkowy Sophia 0850, grzejnik łazienkowy IRON S 1120 czy Iron S 1510 z oferty firmy DobryGrzejnik, widzimy, że współcześnie nie ma żadnych problemów z tym, aby dobrać grzejnik, który będzie idealnie pasował do wystroju i charakteru każdego pomieszczenia.