Grzejniki łazienkowe elektryczne i drabinkowe
Elektryczne grzejniki łazienkowe stały się nieodłącznym elementem nowoczesnych...
Vademecum na czas remontu: grzejniki łazienkowe
Grzejnik to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki. Odpowiednio dobrane...
Grzejniki drabinkowe sekret ich popularności
Mimo dużego zróżnicowania grzejników łazienkowych na rynku, od wielu lat wiodą...
Jaki grzejnik wybrać do dużej łazienki?
Szukając informacji dotyczących remontów i wystroju wnętrz, można znaleźć mnóstwo...
Odpowiednia moc grzejnika w łazience
Wiele mówimy o wyborze odpowiedniego urządzenia grzewczego w naszej łazience – o...

Grzejnik łazienkowy elektryczny

Praktyczne rozwiązania do łazienki!

Najważniejsza cecha idealnego grzejnika łazienkowego elektrycznego - dzięki naszemu grzejnikowi i odpowiednio wybranej nowoczesnej grzałce elektrycznej, temperatura w Twojej łazience nie będzie już problemem.

Grzejnik łazienkowy elektryczny, elektryczny grzejnik łazienkowy

Jest 32 produktów.

Pokazano 1-12 z 32 pozycji

Nie ulega wątpliwości, że ciepło w domu a szczególnie w łazience to podstawa naszego komfortu. W momencie kiedy kończy się sezon grzewczy i nasz grzejnik łazienkowy elektryczny zostaje odłączony od podstawowego źródła zasilania ciepła w łazience zaczyna być nieprzyjemnie. Odpowiedzią na ten problem jest grzejnik łazienkowy elektryczny. 

Co charakteryzuje grzałki do grzejników łazienkowych elektrycznych?

Nowoczesne grzałki do grzejników łazienkowych elektrycznych charakteryzuje szybka reakcja i niski czas potrzebny do zagrzania naszego grzejnika. Tego typu rozwiązanie, jak nowoczesne grzejnikisprawdzi się nie tylko w sezonie grzewczym kiedy podstawowe źródło zasilania jest odłączone, ale także w zimniejsze wieczory, które mogą zdarzyć się praktycznie o każdej porze roku. Dobre grzałki elektryczne są także coraz mniej energochłonne sprawiając, że nasz budżet domowy nie ucierpi za bardzo na ich eksploatacji.

Ciepły grzejnik drabinkowy przez cały rok

Łazienkowe grzejniki oprócz ogrzewania łazienki służą także do suszenia ręczników lub części naszej odzieży typu szlafrok. Trzeba przyznać, że ciepły wyschnięty ręcznik przez cały rok użytkowania grzejnika do niesamowita wygoda.

Do czego jeszcze może posłużyć taki elektryczny grzejnik drabinkowy?

  • wysuszenie pieluch wielorazowych - to szczególnie polecana funkcja dla rodziców małych dzieci
  • szybkiego wysuszenia małego prania kiedy nie ma czasu i szkoda energii na uruchomienie suszarki do prań
  • suszenie ręczników
  • ogrzania samej łazienki przez cały rok to także bardzo przydatna funkcja dla rodziców
  • poprawy komfortu termicznego po kąpieli

Podłączenie grzejnika łazienkowego elektrycznego

Aby być w zgodzie z przepisami w pomieszczeniach wyposażonych w wannę lub brodzik kaloryfer elektryczny łazienkowy z grzałką elektryczną można montować w odległości, co najmniej 60 cm od miejsca natrysku czy umywalki. Powodem jest wymóg ochrony urządzeń elektrycznych zapewnianej przez ich obudowę są to stopnie ochrony IP. Za pomocą grzałki zamontowanej w grzejniku możemy dogrzać łazienkę wiosną czy jesienią, kiedy piec gazowy bądź inne źródło zasilania naszej instalacji są wyłączone. Następnym atutem zastosowania dekoracyjnego grzejnika elektrycznego jest szybkie suszenie bielizny czy ręczników nawet latem. Jak więc widać elektryczne grzejniki łazienkowe są bardzo przydatnym urządzeniem stanowiącym znakomite alternatywne źródło energii.

Wybór elektrycznych łazienkowych grzejników 

Wybór łazienkowych grzejników drabinkowych może być podyktowany takimi aspektami jak wygląd, funkcjonalność oraz możliwości techniczne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na łazienkowy grzejnik elektryczny zgodny z Państwa gustem i wymaganiami. Co ważne nasz sklep oferuje darmową dostawę do każdego zamówienia. Tym samym nie muszą się Państwo martwić o koszt dostawy. W naszym sklepie znajdą Państwo grzejniki łazienkowe elektryczne czarne, białe oraz oczywiście wszystkie wariacje kolorów takie jak czarny mat. Dodatkowo posiadamy w ofercie grzejniki o nietypowym rozstawie. Ważne, że grzejników elektrycznych łazienkowych nie musi montować fachowiec, mają odpowiednio przygotowaną instalację mogą to Państwo bez problemu wykonać samodzielnie. Warto pamiętać, że są domy gdzie energooszczędny grzejnik łazienkowy elektryczny jest jedyną formą ogrzewania, którą można zastosować. Temperaturę grzejnika elektrycznego można regulować bezpośrednio na grzałce oraz szybko zmieniać to niewątpliwie duża zaleta tego rozwiązania. W przypadku zasilania elektrycznego zalecamy zamawianie grzałki elektrycznej natychmiast przy zakupie grzejnika. W zależności od pożądanej mocy można zamówić u nas grzałki o mocy 300, 600, 800 lub 1000 W. Taka moc jest wystarczająca dla większości modeli grzejnika łazienkowego.

Dobór grzejnika łazienkowego elektrycznego

Rozważając dodatkowe źródło ciepła oraz grzejnik łazienkowy, istotne jest uwzględnienie poniższych cech:

  1. Dostosowanie mocy grzejnika łazienkowego elektrycznego do wielkości pomieszczenia – zalecane jest około 100 W na 1 m2, szczególnie gdy urządzenie ma pełnić rolę dogrzewania.
  2. Wybór sposobu podłączenia: możliwość wyboru między grzejnikiem podłączonym do centralnego ogrzewania, wyłącznie elektrycznym lub połączeniem obu, umożliwiającym korzystanie z c.o. w sezonie grzewczym oraz ustawienie grzania poza nim.
  3. Obsługa: standardowe grzejniki posiadają wbudowane pokrętła, podczas gdy nowocześniejsze modele wyposażone są w panele sterowania.
  4. Dodatkowe funkcje oraz opcje programowania, takie jak zaplanowane włączanie się urządzenia o określonej porze dnia.
  5. Estetyka: dostępne są różnorodne style grzejników łazienkowych, począwszy od klasycznych białych po nietypowe warianty np. matowy grzejnik łazienkowy czarny.