W ostatnich latach rynek urządzeń grzewczych rozrósł się na tyle, że w asortymencie wielu producentów znajdziemy bardzo zróżnicowaną ofertę grzejników, dopasowaną do poszczególnych potrzeb klientów i uwarunkowań pomieszczeń. Wśród nich sporym zainteresowaniem cieszą się poziome grzejniki łazienkowe. Czy warto w nie inwestować? A może to tylko chwilowa moda? Co na ten temat sądzą fachowcy?

Grzejnik łazienkowy poziomy w Twojej łazience

Poziome grzejniki łazienkowe z zasady przewidziane są jako urządzenia grzewcze dedykowane większym pomieszczeniom. W dużych, przestronnych łazienkach sprawdzą się doskonale – tym bardziej, że są to zazwyczaj grzejniki, które same potrzebują sporo miejsca. Poza tym w odróżnieniu od innych modeli, które z powodzeniem zainstalujemy po prostu na ścianie (nawet w mniejszych pomieszczeniach), poziome grzejniki znajdują się najczęściej tuż pod oknem.

Z tego wynikają dla nas przesłanki, kiedy decydować się na taki rodzaj urządzenia grzewczego? Jeśli dysponujemy przestronną łazienką, wyposażoną dodatkowo w okno z parapetem. Co do zasady grzejnik montujemy w tym miejscu, gdzie może dochodzić do potencjalnie największej straty ciepła. Dlatego wielkie, przestronne łazienki z oknami (czyli ze ścianami zewnętrznymi zazwyczaj bardziej zimnymi niż pozostałe) powinny być wyposażone w grzejniki poziome. Z kolei mniejsze, zamknięte pomieszczenia, raczej powinny być ogrzewane grzejnikiem drabinkowym.

Walory estetyczne

Nie tylko czynniki praktyczne bywają elementem decydującym przy zakupie grzejnika. Często wybierając dany model, dajemy ponieść się jego walorom estetycznym i specyficznemu designowi. Nowoczesne wzornictwo oferuje wiele grzejników w układzie poziomym, którym daleko do zwykłych kaloryferów podokiennych. Z powodzeniem sprawdzają się także na ścianach pozbawionych okien, a czasami łączą w sobie elementy grzejników poziomych z pionowymi. W jaki sposób?

Tu warto zatrzymać się na moment nad ofertą grzejników dobrygrzejnik.pl Zacznijmy od grzejnika łazienkowego z serii Model Alliance To bez wątpienia designerski grzejnik, który zadowoli estetów i miłośników dbałości o szczegóły w wyposażeniu wnętrza łazienki. Model ten można swobodnie dopasować do potrzeb naszego pomieszczenia, dzięki przekrojowej konstrukcji urządzenia – długość grzejnika można po prostu wybrać według potrzeb.

Poziome czy pionowe?

Poziome grzejniki łazienkowe z pewnością swój najlepszy czas mają jeszcze przed sobą. Wciąż muszą rywalizować z tradycyjnymi „drabinkami”. Jednak zadowolenie coraz większego grona klientów nieuchronnie prowadzić będzie do zmiany przyzwyczajeń i nawyków, a w konsekwencji do rosnącego trendu i mody na grzejniki poziome w łazience. Warto przyglądać się tej tendencji i dać szansę grzejnikom o mniej standardowych formach. Poziome grzejniki jeszcze nie raz nas zaskoczą!

Zapraszamy także do zapoznania się naszą ofertą grzejników łazienkowych elektrycznych

Polecamy także grzejnik łazienkowy czarny