Mimo dużego zróżnicowania grzejników łazienkowych na rynku, od wielu lat wiodą grzejniki pionowe. Ich charakterystyczny układ żeberkowy, który tworzy formę „drabinki” na stałe wpisał się w wystój wielu łazienek, niezależnie od wielkości pomieszczenia. Na czym polega fenomen „drabinek”?

Grzejniki drabinkowe popularne od lat

O ile grzejniki łazienkowe poziome znajdziemy raczej w dużych pomieszczeniach, wyposażonych dodatkowo w okna, o tyle grzejniki drabinkowe kaloryfery sprawdzą się doskonale zarówno w mniejszych łazienkach, jak i w tych bardziej przestronnych.

Grzejniki pionowe o układzie drabinkowym, pozwalają nam dodatkowo zaoszczędzić sporo przestrzeni przy urządzaniu wnętrza. Taki układ grzejnika nie będzie absorbował tak bardzo metrażu, jak np. stare duże grzejniki żeliwne. Mało tego, nawet „zabrana” przez grzejnik pionowy przestrzeń łazienki może z powodzeniem być wykorzystywana chociażby jako suszarka na mniejsze części garderoby czy wieszak na ręczniki.

W tym tak naprawdę tkwi sekret i fenomen tych grzejników oraz tego, że w naturalny sposób kojarzone są z mniejszymi powierzchniami – małe łazienki nie mają wystarczającego metrażu na dodatkowe suszarki czy wieszaki. A grzejnik pionowy o układzie drabinkowym nie tylko dostarcza nam odpowiedniej ilości ciepła, ale jeszcze z powodzeniem pełni rolę suszarki. Tym bardziej, że rynek pełen jest specjalnych akcesoriów, które poszerzają zakres funkcjonalności „drabinki”. Dodatkowe haczyki czy wieszaki z powodzeniem sprawią, że grzejnik sprawdzi się w różnych innych zadaniach w naszej łazience.

Najważniejsza funkcjonalność

Rewelacyjna funkcjonalność grzejników pionowych przekonuje dziś nie tylko właścicieli małych łazienek, ale także tych, którzy chcą urządzić większe pomieszczenia. Doposażenie dużej łazienki w grzejnik pionowy również okazuje się być strzałem w dziesiątkę, nawet jeśli dysponujemy już w łazience ogrzewaniem poziomym pod parapetem okiennym. No i podobnie jak w małej łazience, duże również potrzebują takich kreatywnych rozwiązań z suszarką w roli grzejnika drabinkowego!

Takim rozwiązaniem może być chociażby zastosowanie modelu grzejnika łazienkowego Sophia. Ten model charakteryzuje się świetnym nowoczesnym designem, ale również praktycznym zastosowaniem – wystarczy powiesić go w danym miejscu w łazience, aby cieszyć się z doskonałej temperatury, równomiernie rozprowadzanej po całej przestrzeni, ale również z takich funkcji jak właśnie dodatkowe miejsce na suszenie ręczników czy bielizny.

Bez względu na zmieniające się trendy i mody, pewne rozwiązania techniczne pozostają z nami na długie lata. Można przypuszczać, że tak właśnie jest (i będzie) z grzejnikami drabinkowymi, tym bardziej, że z roku na rok przybywa na rynku kolejnych, ciekawych rozwiązań wykorzystujących ten układ urządzenia. Grzejniki drabinkowe z pewnością zostaną z nami jeszcze na długie lata!