Kiedy budujemy dom lub remontujemy mieszkanie, wiele uwagi poświęcamy na kwestie techniczne czy elementy wykończeniowe. Podobnie jest z urządzaniem wnętrz czy wyborem mebli, już w końcowym etapie prac. W tym wszystkim temat ogrzewania przechodzi na dalszy plan, a i wtedy skupiamy się wyłącznie na tym, że… ma być ciepło! Wyborowi grzejników nie poświęcamy już tak wiele uwagi. A szkoda, bo to równie ważne, jeśli nawet nie najważniejsze!

Ciepło wnętrza

Przede wszystkim musimy pamiętać, że każde wnętrze, choćby było najbardziej nowoczesne i designerskie, jeśli nie zapewni nam odpowiedniej temperatury, automatycznie przestanie być dla nas przytulne i przyjazne. Ciepło jest elementem składającym się na ogólny klimat danego domu czy mieszkania. Tak jesteśmy skonstruowani biologicznie – w końcu to właśnie uciekając przed zimnem nasi przodkowie schronili się w zamkniętych przestrzeniach, a później zaczęli sami budować schronienia. Grzejnik jest więc naszym największym sojusznikiem w staraniu się o to, by miejsce naszego życia czy naszej pracy było dla nas przyjazne i funkcjonalne.

Grzejnik elementem wnętrza

Grzejnik nie jest wyłącznie urządzeniem, który ma określone zadanie w pomieszczeniu. Od wielu lat na rynku funkcjonuje wiele modeli urządzeń grzewczych, które oprócz zapewniania odpowiedniej temperatury w stopniach Celsjusza, zapewniają swoim wyglądem również odpowiednie walory estetyczne. A przez to wpływają na ogólny odbiór pomieszczenia.

Niech doskonałym przykładem będzie tu model grzejnika łazienkowego firmy Terma, o nazwie Iron S . Zastosowany tu pomysł konstrukcji płyt grzewczych na wspólnym kolektorze dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, choć opartych na tej samej bazie: wzajemnej relacji czerni i bieli. Możemy wybrać odpowiedni model dla swojego wnętrza – czy to białych płyt na czarnym kolektorze, czy odwrotnie: czarnych na białym. Dla zdecydowanych na jedną konkretną kolorystykę, producenci przygotowali modele IRON S 0925 Czarny oraz IRON S 0925 Biały – tu całość utrzymana jest wyłącznie w czerni lub wyłącznie w bieli.

Bez dominacji we wnętrzu

Każdy z tych modeli doskonale wypełni wnętrza łazienkowe, urozmaicając je, ale nie dominując nad wnętrzem. Czerń i biel grzejnika raczej uzupełnia zastany design pomieszczenia, porządkuje go i wprowadza charakterystyczną dla siebie harmonię.

Powoli zmieniają się nasze przyzwyczajenia konsumenckie, a grzejnik przestaje być „po prostu kaloryferem”. Zakup odpowiedniego modelu staje się dla nas istotniejszy. W coraz bogatszym wachlarzu ofert szukamy rozwiązań praktycznych, ale także miłych dla oka i uzupełniających wnętrza naszych pomieszczeń. Warto już dziś przemyśleć, który z modeli najbardziej pasuje do danego miejsca i docenić rolę grzejnika w budowaniu przyjaznej przestrzeni!