Dostarczanie odpowiedniej ilości ciepła i zapewnienie w pomieszczeniu optymalnej temperatury – to oczywiście najważniejsze zadania grzejników. Jednak dzięki doborze odpowiednich akcesoriów, nasze urządzenia grzewcze mogą stać się jeszcze bardziej przydatne. Co zrobić, aby grzejnik stał się wielozadaniowy?

Ciepłe ręczniki i szlafroki

Grzejnik pokojowy, który poza ogrzewaniem pomieszczenia, posiada także inne funkcje, przyda się z pewnością w każdym pomieszczeniu, a szczególnie w łazience. To przestrzeń, w której odpowiednia temperatura jest wyjątkowo ważna, ze względu na komfort i zdrowie użytkowników. Wiele grzejników przeznaczonych do łazienek zaprojektowano w taki sposób, że sama ich budowa pozwala na wygodne wieszanie ręczników czy szlafroków, aby mogły się przyjemnie nagrzać, kiedy ich właściciel bierze kąpiel lub prysznic.

Jeśli jednak konstrukcja grzejnika łazienkowego na to nie pozwala, warto pomyśleć o zakupie dodatkowych akcesoriów, które zmienią grzejnik pokojowy lub grzejnik łazienkowy w urządzenie wielofunkcyjne. Takimi akcesoriami są różnego rodzaju haczyki czy wieszaki, dostępne w katalogu DobryGrzejnik. Wybrać można jedną z trzech szerokości – 4 (255 mm), 5 (335 mm) i 6-segmentów (420 mm). Głębokość każdego z nich to 65 mm. Wieszaki, dostępne w kolorze białym, są elegancko zaokrąglone i idealnie dopasują się do wszystkich aluminiowych grzejników płytowych. Uchwyty na ręczniki są dodatkowo szybkie oraz łatwe w montażu, dzięki czemu w mgnieniu okaz przekształcają każdy grzejnik w wielofunkcyjne urządzenie.

Zyskaj niezależność

Wśród akcesoriów, które z pewnością będą miały wpływ na wielofunkcyjność grzejnika, są nowoczesne grzałki elektryczne. To urządzenie, dzięki któremu zyskasz niezależność od centralnego ogrzewania, a grzejnik z takim zasilaniem będziesz mógł włączyć o każdej porze roku – zawsze, kiedy tylko będziesz tego potrzebować. W katalogu DobryGrzejnik znajdziesz wysokiej jakości grzałki Terma KTX 4 o mocy 300, 600, 800 lub 1000 W.

Grzałka elektryczna spowoduje, że czas potrzebny do zagrzania urządzenia do odpowiedniej temperatury znacznie się skróci w stosunku do tradycyjnego systemu ogrzewania. Jednak tego typu rozwiązanie sprawdzi się idealnie nie tylko w sezonie grzewczym, kiedy np. podstawowe źródło zasilania jest odłączone, ale również podczas chłodniejszych wieczorów, które mogą zdarzyć się o każdej porze roku. Warto dodać, że nowoczesne grzałki elektryczne są bardzo wydajne, co oznacza, że szybko ogrzeją grzejnik, bez narażenia budżetu domowego na wysokie rachunki.

Decyduj o temperaturze

Poruszając temat akcesoriów, które z pewnością przydają się w celu zwiększenia funkcjonalności grzejnika, wymienić należy głowice termostatyczne. Dzięki ich zastosowaniu, temperatura w pomieszczeniu będzie zawsze pod Twoją kontrolą. Do wyboru mamy zarówno tradycyjne, obrotowe głowice termostatyczne, jak i ekonomiczne termostaty programowalne z wyświetlaczem elektronicznym. Głowica, dzięki wybraniu odpowiedniego nastawienia (z reguły mamy do wyboru skalę od 0 do 5), pozwala na regulację temperatury grzejnika łazienkowego czarnego, co przekłada się oczywiście na temperaturę w całym pomieszczeniu.